کاتالوگ برج خنک کننده

کاتالوگ برج خنک کننده

کاتالوگ برج خنک کننده دفترچه ای است شامل شرح کارکرد، جدول مشخصات فنی، شرح قطعات و اجزاء، نمودار تعیین ظرفیت و رزومه پروژه های برج خنک کن. در کاتالوگ در قسمت شرح کارکرد به توضیح مکانیزم کارکرد دستگاه پرداخته می شود ، در قسمت جدول مشخصات فنی به جزئیات فنی دستگاه از جمله ابعاد، توان مصرفی، اتصالات، وزن و صدا اشاره می شود ، در قسمت قطعات و اجزاء با درج شکل شماتیک اجزاء روی شکل با نام نشان داده می شود و در نمودار تعیین ظرفیت نیز روش تعیین ظرفیت اشاره شده و در انتها رزومه ها و پروژه های انجام شده آورده می شود.

کاتالوگ برج خنک کننده بادران تهویه صنعت

دانلود کاتالوگ برج خنک کن BT 2011 – LQM شرکت بادران تهویه صنعت. این کاتالوگ در سال 2011 تهیه شده است و چندین بار مورد ویرایش قرار گرفته است.

شرح کارکرد برج خنک کن

معمولا در قسمت ابتدایی به نحوه عملکرد کولینگ تاور پرداخته و تقسیم بندی آن شرح داده می شود.

کاتالوگ-برج-خنک-کن
کاتالوگ-برج-خنک-کن

جدول مشخصات فنی در کاتالوگ برج خنک کن

در این قسمت از کاتالوگ مشخصات فنی از قبیل :

مقدار دبی ، قدرت و دور الکتروموتور برج خنک کننده ، قطر و جنس فن برج خنک کننده ، ابعاد دستگاه ، وزن برج خنک کننده خالی و پر ، اتصالات برج خنک کن و در نهایت میزان صدای برج خنک کننده ارائه گردیده است.

کاتالوگ برج خنک کننده
کاتالوگ برج خنک کننده

در قسمت زرد رنگ مقدار دبی نرمال مشخص شده است، قسمت نارنجی رنگ مشخصات فن و الکتروموتور است که به ترتیب قطر پروانه، توان الکتروموتور، تعداد و نوع انتقال قدرت کوپل مستقیم یا غیر مستقیم را نشان می دهد. در ناحیه قرمز رنگ ابعاد دستگاه به ترتیب طول، عرض، ارتفاع و ارتفاع الکتروموتور مشخص گردیده است.

در ناحیه بنفش وزن دستگاه در حالت خشک و در حال کار اعلام شده، سپس تعداد سلول و در نهایت هد پمپ مورد نیاز اعلام گردیده است. در ناحیه آبی رنگ اتصالات به ترتیب ورود، خروج، سر ریز، تخلیه، پر کن شناور، پر کن دستی و تعداد آن ها اعلام شده است. در ناحیه سبز رنگ هم مقدار نویز دستگاه در فواصل مختلف و از دو زاویه متفاوت اعلام شده است.

کاتالوگ کولینگ تاور دفترچه ای کامل شامل مجموعه اطلاعات و مشخصات فنی برج خنک کن می باشد.

شرح قطعات و اجزاء

در این قسمت با نشان دادن شکل شماتیک از برج خنک کننده اسکلت برج خنک کننده به همراه تمامی قطعات اصلی با ذکر نام آن ها و محل قرارگیری اشاره شده است.

کاتالوگ-کولینگ-تاور
کاتالوگ-کولینگ-تاور

نمودار تعیین ظرفیت

در این قسمت نمودار تعیین ظرفیت با استفاده از پارامتر های موثر در طراحی برج خنک کننده می توان به تعیین ظرفیت برج خنک کننده پرداخت و مدل آن را مشخص کرد.

طراحی برج خنک کننده
طراحی برج خنک کننده

رزومه

در این قسمت از کاتالوگ برج خنک کننده به رزومه پروژه های اجرا شده برج خنک کننده اشاره شده است. جهت مطالعه بیشتر می توانید به ” تاریخچه برج خنک کننده ” و ” برج خنک کننده کوره القایی ” مراجعه فرمایید.