طراحی برج خنک کننده

طراحی برج خنک کننده

طراحی برج خنک کننده بر اساس پارامتر های اصلی از جمله دمای ورود آب گرم به کولینگ تاور، دمای خروج آب سرد از کولینگ تاور، دبی آب و حداکثر دمای مرطوب محل نصب دستگاه صورت می پذیرد. در طراحی برج خنک کن عوامل دیگری نیز از جمله ارتفاع محل نصب، دمای خشک، رطوبت نسبی، کیفیت آب، میزان تداخل و میزان گردش مجدد نیز می تواند تأثیر گذار باشد. در این مطلب منظور از طراحی، طراحی ترمودینامیکی می باشد و طراحی مکانیکی آن بحث مفصل دیگری دارد. در صورت نیاز به محاسبه آنلاین ظرفیت به مطلب محاسبه برج خنک کننده ، جهت محاسبه آنلاین مصرف آب به مطلب محاسبه مصرف آب برج خنک کننده مراجعه فرمایید.

پارامتر های اصلی طراحی برج خنک کننده

حداکثر دمای مرطوب محل نصب : در طراحی تمام سیستم های تبخیری دمای مرطوب یکی از مهم ترین پارامتر های طراحی می باشد. برای بدست آوردن حداکثر دمای مرطوب تابستان یا باید آن را از جداول سازمان های استاندارد استخراج کنید و یا با داشتن حداکثر دمای خشک تابستان و رطوبت نسبی از روی جدول سایکومتریک به حداکثر دمای مرطوب برسید یا در مطلب دمای مرطوب شهر های ایران به صورت آنلاین دمای مرطوب 450 شهر ایران را بدست آورید.

طراحی-کولینگ-تاور
طراحی-کولینگ-تاور

اصول طراحی برج خنک کننده امریست بسیار تخصصی، اشتباه در طراحی موجب تحمیل هزینه های بسیاری خواهد شد. اگر کولینگ تاور کمتر از ظرفیت انتخاب شود که سیستم دچار نقص عملکرد خواهد شد، اگر کولینگ تاور بزرگتر از ظرفیت مورد نیاز باشد که مصرف انرژی و آب بیهوده به دنبال خواهد داشت. بنابراین اکیدا توصیه می شود که جهت طراحی از افراد و شرکت های صاحب دانش فنی کمک گرفته شود.

دمای ورود آب گرم به برج خنک کن و دمای خروج آب سرد از برج خنک کن : دمای ورود و خروج آب از برج خنک کن یکی دیگر از پارامتر های مهم در طراحی می باشد، انتخاب این دما ها بر بار حرارتی برج خنک کننده تأثیر گذار است. اختلاف دمای آب ورود و خروج را به اصطلاح ( Range ) و اختلاف دمای خروج از کولینگ تاور و دمای مرطوب را ( Approach ) می گویند، میزان ( Approach ) در کمترین حالت می تواند 3 درجه سانتیگراد باشد. یعنی برج خنک کننده می تواند تا میزان 3 درجه بالاتر از دمای مرطوب آب را خنک کند. هر چه میزان ( Range ) بیشتر باشد بار حرارتی برج خنک کننده بیشتر و هر چقدر میزان ( Approach ) کمتر باشد بار حرارتی برج خنک کننده بیشتر خواهد شد. بنابراین دمای ورود و خروج بر بار حرارتی تأثیر گذار می باشد.

دبی آب در حال گردش در برج خنک کننده : پارامتر دیگری که در طراحی تأثیر گذار است دبی آبی می باشد که درون کولینگ تاور وارد می شود. دبی آب در حقیقت میزان آب در واحد زمان است که باید از یک دما به دمای خنک تر برسد. دبی آب در گردش با اتصالات دستگاه برج خنک کننده متناسب است، معمولا دبی آب درون اتصالات متناسب با سرعت 2.5 متر بر ثانیه طراحی می گردد، پس با ضرب مساحت سطح مقطع می توان دبی را تخمین زد، جهت تبدیل واحد های دبی به یکدیگر به مطلب تبدیل واحد دبی آب مراجعه فرمایید.

طراحی برج خنک کننده
طراحی برج خنک کننده

جهت محاسبه ظرفیت کولینگ تاور در ساده ترین حالت با داشتن اعداد بالا بروی نمودار انتخاب برج خنک کننده حرکت کنید و تناژ برج خنک کننده مورد نیاز را بدست آورید. در مسیر ( A ) در محل تقاطع دمای مرطوب و منحنی قرمز رنگ  ( Range ) را به دست می آوریم. سپس به صورت عمودی به بالا حرکت کرده تا در مسیر ( B ) و در منحنی های آبی رنگ ( Approach ) را پیدا کنیم. حال با حرکت افقی در مسیر ( C ) و در منحنی های سبز رنگ دمای مرطوب مورد نظر را بدست می آوریم. در نهایت در مسیر ( D ) و با حرکت عمودی به سمت پایین محل تقاطع با خط افقی ( E ) مربوط به دبی را بدست می آوریم. حال خط مدلی از برج خنک کننده که از بالای این نقطه عبور می نماید مدل انتخاب شده می باشد.

برای محاسبات دقیق تر با شرکت بادران تهویه صنعت تماس حاصل فرمایید و از طریق نرم افزار محاسبات را تأیید کنید. مطالب مرتبط محاسبه آب جبرانی برج خنک کن و محاسبات برج خنک کننده را نیز می توانید دنبال کنید. جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله برج خنک کننده سایت ویکی پدیا مراجعه کنید.