تعمیرات برج خنک کننده

تعمیرات برج خنک کننده

تعمیرات برج خنک کننده شامل مجموعه اقداماتی است که جهت بازسازی ، بروز رسانی و بهسازی بروی برج خنک کننده انجام می شود. تعمیرات برج خنک کننده گاه می تواند شامل تعویض قطعه ای کوچک و گاهی شامل تعویض و یا تعمیر مجموعه ای از قطعات و کل بخشی از برج خنک کننده می باشد. برج خنک کننده از جمله دستگاه هایی است که به دلیل در معرض رطوبت قرار داشتن به سرعت دچار خوردگی و فرسودگی می شود بنابراین نیاز است تا تعمیرات برج خنک کننده به صورت دوره ای طبق زمان بندی مشخص انجام شود.

 

تعمیرات برج خنک کن
تعمیرات برج خنک کن

 

اقدامات قبل و پس از تعمیرات برج خنک کننده

 

پمپ و برج خنک کننده خاموش شود : جهت شروع اقدامات مربوط به تعمیرات برج خنک کننده نیاز است که پمپ سیستم و پروانه برج خنک کننده خاموش شود تا از نظر ایمنی مشکلی بوجود نیاید. وقتی برج خنک کننده خاموش است دسترسی به بخش های مختلف آن به راحتی امکان پذیر است و کاربر می تواند تعمیر و یا تعویض قطعات را به سرعت انجام دهد. در تمام مراحل در نظر داشته باشید که حفظ ایمنی در هنگام کار و تعمیرات برج خنک کننده بسیار مهم و ضروری می باشد.

 

تعمیرات کولینگ تاور
تعمیرات کولینگ تاور

 

بسیاری از قطعات برج خنک کننده در دوره زمانبندی مشخص نیاز به بازرسی ، تعمیر و تعویض دارند.

 

اقدامات مورد نظر شامل تعویض یا تعمیر قطعات انجام شود : پس از خاموش کردن سیستم می توان قطعاتی که نیاز به تعمیر یا جایگزینی دارند را تشخیص داد ، برخی از قطعات را می توان در همان محل پروژه تعمیر و بازسازی نمود و برخی از قطعات هم بایستی جایگزین شوند. قطعات مصرفی از جمله پکینگ برج خنک کننده از جمله قطعاتی هستند که در دوره زمانی نیاز به تعویض دارند.

 

تعمیرات برج خنک کننده
تعمیرات برج خنک کننده

 

پایان تعمیرات برج خنک کننده و اقدام به روشن کردن سیستم : پس از اقدامات تعمیر تمام تجهیزات و قطعات اضافی را از برج خنک کننده ( cooling tower ) خارج کنید و دستگاه را تمیز کنید . مطمئن شوید که کلیه قطعات در جای خود مونتاژ شده اند و سپس برج خنک کننده را روشن کنید. اگر پس از روشن کردن صدای غیر معمول شنیده شد و یا عملکرد برج دچار نقص بود به سرعت برج خنک کننده را خاموش کنید و مجددا آن را بررسی کنید. برای مطالعه بیشتر به مطلب ” cooling tower repair ” و ” عیب یابی برج خنک کننده ” مراجعه فرمایید. بررسی بیشتر در ویدئو تعمیرات برج خنک کننده در دسترس است.