پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده قسمتی از برج خنک کننده می باشد که نقش آن ایجاد حداکثر سطح تماس میان آب و هوا در طولانی ترین بازه زمانی ممکن می باشد تا بتواند تبخیر را به حداکثر رسانده و آب را بیشتر خنک کند. پکینگ برج خنک کننده به عنوان قلب برج خنک کننده شناخته می شود و در دو مدل اساسی اسپلش ( قطره ای ) و فیلمی طراحی و ساخته می شود. در طول زمان پکینگ ها از جنس های مختلف ساخته می شدند، قبل تر از چوب اشباع شده استفاده می شد ولی با پیشرفت تکنولوژی امروزه از پلیمر ها استفاده می شود.

انواع پکینگ برج خنک کننده

پکینگ فیلمی : نوعی از پکینگ برج خنک کننده می باشد که با ایجاد یک لایه نازک سطحی باعث افزایش زمان و سطح تماس میان آب و هوا می شود. هر چه سطح آب به وجود آمده بیشتر و نازک تر باشد تبخیر بیشتری صورت گرفته و عملکرد برج بهتر می شود. پکینگ های فیلمی در تراکم های مختلف ساخته می شوند ، هر چه تراکم ورق های پلیمری بیشتر باشد میزان تبخیر و خنک کاری نیز بیشتر خواهد بود. این تراکم با گام پکینگ که فاصله چشمه دو ورق مجاور است شناخته می شود و به طور معمول از 12 میلیمتر تا 30 میلیمتر بسته به نوع کولینگ تاور و کیفیت آب در گردش تغییر می کند.

پکینگ برج خنک کننده
پکینگ برج خنک کننده

پکینگ اسپلش : پکینگ اسپلش برج خنک کننده یا قطره ای نوعی از پکینگ برج خنک کننده می باشد که به وسیله قطره قطره کردن آب سطح و زمان تماس میان آب و هوا را افزایش می دهد. هر چه قطرات که به وجود می آیند ریزتر و کوچکتر باشد مطلوب تر است و میزان تبخیر افزایش پیدا می کند و عملکرد برج خنک کننده بالاتر می رود.

یکی از مهمترین نکات در طراحی برج خنک کننده انتخاب نوع و حجم پکینگ مورد استفاده در دستگاه می باشد. عملکرد پکینگ مستقیما بروی راندمان برج خنک کننده اثر گذار است.

در طراحی یک برج خنک کننده یکی از مهمترین بخش ها تعیین نوع پکینگ برج خنک کننده و طراحی آن می باشد ، راندمان پکینگ برج خنک کننده مورد استفاده با محاسبه راندمان برج خنک کننده رابطه مستقیم دارد و در عملکرد دستگاه بسیار تأثیر گذار است. جنس پکینگ برج خنک کننده هم بسیار پر اهمیت است به شکلی که پکینگ در طی زمان در تماس آب در گردش دچار مشکل نشود. جهت مطالعه بیشتر به ” برج خنک کننده چیست ” مراجعه بفرمایید.

محصولات پکینگ شرکت بادران تهویه صنعت:

 

رندم اسپلش

 

نت اسپلش

 

پکینگ فیلم

 

گرید اسپلش

 

فیلم جریان متقاطع

 

توربو اسپلش

 

فیلم فلوت

 

پکینگ رول

 

پکینگ اپتی بار

 

پکینگ امگا بار

 

تریکل بلاک

 

سرامیک پرماگرید

برای مطالعه بیشتر به مطلب ” انواع پکینگ برج خنک کننده ” و ” قیمت پکینگ برج خنک کننده ” مراجعه بفرمایید.