پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده قسمتی از کولینگ تاور می باشد که نقش آن ایجاد حداکثر سطح تماس میان آب و هوا در طولانی ترین بازه زمانی ممکن می باشد تا بتواند تبخیر را به حداکثر رسانده و آب را بیشتر خنک کند. پکینگ یا سطوح انتقال حرارت به عنوان قلب کولینگ تاور شناخته می شود و در دو مدل اساسی اسپلش ( قطره ای ) و فیلمی طراحی و ساخته می شود. در طول زمان پکینگ ها از جنس های مختلف ساخته می شدند، قبل تر از چوب اشباع شده استفاده می شد ولی با پیشرفت تکنولوژی امروزه از پلیمر ها استفاده می شود.

پکینگ-کولینگ-تاور
پکینگ-کولینگ-تاور

انواع پکینگ برج خنک کننده

پکینگ فیلمی : نوعی از پکینگ می باشد که با ایجاد یک لایه نازک سطحی باعث افزایش زمان و سطح تماس میان آب و هوا می شود. هر چه سطح آب به وجود آمده بیشتر و نازک تر باشد تبخیر بیشتری صورت گرفته و عملکرد برج بهتر می شود. پکینگ های فیلمی در تراکم های مختلف ساخته می شوند ، هر چه تراکم ورق های پلیمری بیشتر باشد میزان تبخیر و خنک کاری نیز بیشتر خواهد بود. این تراکم با گام پکینگ که فاصله چشمه دو ورق مجاور است شناخته می شود و به طور معمول از 12 میلیمتر تا 30 میلیمتر بسته به نوع کولینگ تاور و کیفیت آب در گردش تغییر می کند.

پکینگ برج خنک کننده
پکینگ برج خنک کننده

پکینگ اسپلش : پکینگ اسپلش برج خنک کننده یا قطره ای نوعی از پکینگ می باشد که به وسیله قطره قطره کردن آب سطح و زمان تماس میان آب و هوا را افزایش می دهد. هر چه قطرات که به وجود می آیند ریزتر و کوچکتر باشد مطلوب تر است و میزان تبخیر افزایش پیدا می کند و عملکرد برج خنک کننده بالاتر می رود.

یکی از مهمترین نکات در طراحی برج خنک کن انتخاب نوع و حجم پکینگ مورد استفاده در دستگاه می باشد. نوع و حجم سطوح انتقال حرارت مستقیما بروی راندمان برج خنک کننده اثر گذار است.

در طراحی کولینگ تاور یکی از مهمترین بخش ها تعیین نوع پکینگ کولینگ تاور و طراحی آن می باشد ، راندمان پکینگ مورد استفاده با عملکرد دستگاه رابطه مستقیم دارد و در بسیار تأثیر گذار است. جنس پکینگ هم مهم است به شکلی که پکینگ در طی زمان در تماس آب در گردش و هوا دچار مشکل نشود.

محصولات پکینگ شرکت بادران تهویه صنعت:

شرکت بادران تهویه صنعت انواع پکینگ فیلم PVC و PP را در ضخامت های مختلف تولید می نماید، گام های پکینگ از گام 12 تا 30 موجود می باشد ، همچنین انواع پکینگ های اسپلش از دیگر تولیدات این شرکت می باشد. از مهمترین پروژه های این شرکت در زمینه تامین پروژه مصلی تهران اشاره نمود که بالغ بر 32 واحد برج خنک کننده تامین و نصب گردیده است.

برای مطالعه بیشتر به مطلب ” انواع پکینگ برج خنک کننده ” و ” قیمت پکینگ برج خنک کننده ” مراجعه بفرمایید. COOLING TOWER PACKING