قیمت پکینگ برج خنک کننده

قیمت پکینگ برج خنک کننده تابع کیفیت مواد اولیه، ضخامت و کیفیت پروسه تولید می باشد. کیفیت تمام مواد خام پلیمری یکسان نیست و مواد خام به کار رفته در تولید پکینگ برج خنک کننده باید استاندارد های مشخص شده در مقاله STD-136 انستیتو برج خنک کننده را رعایت کند. مواد پلیمری با توجه به نسبت ترکیبات شیمیایی انواع بسیار مختلفی و کاربرد های بسیار متنوع دارند. استاندارد STD-136 مینیمم کیفیت مورد نیاز مواد خام به کار رفته در تولید پکینگ برج خنک کننده را بر اساس تست ها و بررسی های واقعی و کاربردی در برج خنک کن اعلام نموده است.

قیمت پکینگ کولینگ تاور
قیمت پکینگ کولینگ تاور

پارامتر های موثر بر قیمت پکینگ برج خنک کننده

همانطور که اشاره شد با توجه به نسبت ترکیبات شیمیایی به کار رفته ، پلیمر خواص متفاوتی خواهد داشت. اضافه نمودن پلستیسایزر، اصلاح کننده حرارت، بازدارنده های یو وی و ترکیبات دیگر که موجب ویژگی های متفاوتی می شود و بروی خواص مکانیکی پلیمر اثر گذار است. می توان با پلیمر بسیار ارزان ورق های پکینگ را فرم داد و قیمت پکینگ برج خنک کننده را بسیار پایین آورد، ولی این پکینگ مقاومت و عمر کمی دارد و به سرعت از بین خواهد رفت و نیاز به جایگزین خواهد داشت که بر خلاف هزینه های اولیه پایین در حقیقت هزینه زیادی را در نهایت به مصرف کننده تحمیل خواهد کرد.

قیمت پکینگ برج خنک کن
قیمت پکینگ برج خنک کن

برای استفاده در برج خنک کننده، دمای خمش ، مقاومت یو وی ، مقاومت در برابر ضربه و قابلیت اشتعال مواد پلیمیری از جمله پارامتر های مهم می باشند. توانایی پکینگ در تحمل دمای آب در داخل کولینگ تاور همان دمای خمش پلیمر می باشد که از خواص مکانیکی پلیمر است و همچنین توانایی پکینگ جهت مقاومت در برابر ترد و شکننده شدن همان خاصیت مقاومت در برابر ضربه و مدول انعطاف پذیری می باشد.

بررسی تمام مقوله ها نیاز به نوشتن یک کتاب دارد که از بحث اصلی خارج خواهد شد. بنابراین نیاز است حداقل خواص لازم برای پلیمر خام مورد استفاده مشخص شود تا ویژگی های پکینگ را تامین نماید و پکینگ ساخته شده باید تمام استاندارد های اشاره شده در مقاله STD-136 را دارا باشد که جهت بررسی و آنالیز این استاندارد ها نیاز به تست آن در آزمایشگاه است. مواد افزوده شده به پلمیر خام و پروسه آن به روی هزینه تمام شده و قیمت پکینگ برج خنک کننده تأثیر گذار است، در جدول زیر حدود قیمت نمونه پکینگ تا لحظه نگاشتن مقاله اشاره شده است.

قیمت پکینگ برج خنک کننده
قیمت پکینگ برج خنک کننده

یکی دیگر از پارامتر های موثر بر قیمت پکینگ برج خنک کننده صخامت ورق های به کار رفته در پکینگ می باشد، این ضخامت وابسته به گام ( فاصله ورق های پکینگ برج خنک کن ) است که هر چه فاصله ورق ها بیشتر باشد نیاز به ورق با ضخامت بالاتر است تا استحکام بلوک پکینگ تأمین گردد. پروسه ساخت پکینگ نیز بروی قیمت تأثیر گذار است ، در هنگام فرمینگ ورق ها باید حرارت به صورت یکنواخت و صحیح اعمال شود و تمام قسمت های پکینگ فرم بگیرد.

چسب مورد استفاده نیز حائز اهمیت است که باید ورق ها را به خوبی به یکدیگر پیوند بزند. این برداشت اشتباهی است که رنگ ورق پکینگ برج خنک کننده بروی قیمت آن اثر گذار است و تنها ترکیبات به کار رفته در ماده اولیه حائز اهمیت است. هر چه تراکم ورق های پکینگ بیشتر باشد وزن پکینگ بالاتر رفته و در نتیجه قیمت پکینگ برج خنک کن نیز بالاتر می رود. بلوک پکینگ با گام 12 از بلوک پکینگ با گام 19 در اندازه یکسان قیمت بالاتر و همینطور سطح بیشتری خواهد داشت.