برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی

برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی

برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی علاوه به شکل هندسی چهار وجهی ، بدنه ای از جنس فایبرگلاس دارد. برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی می تواند به صورت برج خنک کننده جریان متقاطع و یا برج خنک کننده جریان مخالف باشد. همانطور که در توضیح برج خنک کننده مکعبی اشاره شد، این نوع از برج خنک کننده به دلیل سادگی طراحی و اجرا دارای بیشترین سهم از بازار می باشد. تمامی قسمت های بدنه اعم از فن استک، تشت و بدنه اصلی را می توان از جنس فایبرگلاس ساخت، همانطور که در مطلب برج خنک کننده فایبرگلاس اشاره شد استفاده از فایبرگلاس در ساختار برج خنک کننده موجب مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی خواهد شد. این نوع از برج های خنک کننده از سایز های کوچک تا تناژ های بسیار بالا جهت مصارف صنعتی ساخته می شوند.

مزایای برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی

طراحی ساده و ساختار مناسب برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی باعث ایستایی و کمترین لرزش در دستگاه می شود. فوندانسیون آن به سادگی قابل اجرا است و شکل هندسی ساده ای دارد. به دلیل وجود چهار وجه در این نوع برج خنک کننده امکان قرار گیری فلنج های ورود و خروج در تمام وجوه امکان پذیر است و لوله کشی را آسان می کند. نسبت به برج خنک کننده های دیگر فضای کمتری اشغال می کند و در تناژ های بالا به صورت مادولار کنار هم قرار می گیرند و ساختار یکپارچه را تشکیل می دهند.

برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی
برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی

استفاده از فایبرگلاس در ساخت بدنه برج خنک کننده باعث مقاومت بالا در برابر رطوبت و خوردگی خواهد شد، از طرفی برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی شکل هندسی ساده و ایستا دارد، لرزش را منتقل نمی کند و در عین حال که فضای کمتری اشغال می کند، بسیار سبک است.

در این مطلب برج خنک کننده فایبرگلاس مکعبی بررسی شد، در مطالب قبل در مورد قیمت برج خنک کننده، برج خنک کننده چیلر و برج خنک کننده نیروگاه نیز توضیح داده شد.