گالوانیزه قطعات فلزی برج خنک‌ کننده

5
(233)

گالوانیزه قطعات فلزی برج خنک‌ کننده برای مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی اهمیت بسیار بالایی دارد. به دلیل گردش آب در برج خنک کن و وجود محیط مرطوب و خورنده، نیاز است تا کلیه قطعات فلزی به کار رفته در برج خنک‌ کننده، مقاومت بالایی داشته باشند، در غیراینصورت به سرعت دچار زنگ زدگی و شکست می‌شوند.

گالوانیزه کردن به معنی ایجاد یک پوشش از جنس روی بروی فلز است. این لایه روی به وجود آمده، با اکسیژن و کربن هوا واکنش داده و لایه بسیار مقاومی را در برابر زنگ زدگی ایجاد می‌کند. در این مقاله از کارا فناور اطلس پارسی، قصد داریم تا در مورد گالوانیزه قطعات فلزی کولینگ تاور و نحوه انجام آن مطالبی را ارائه کنیم.

گالوانیزه قطعات فلزی برج خنک‌ کننده
گالوانیزه قطعات فلزی برج خنک‌ کننده

روش انجام گالوانیزه قطعات فلزی برج خنک‌ کننده

در طبیعت فولاد تمایل به جذب اکسیژن دارد که این مسأله موجب اکسیده شدن و خوردگی در فولاد می‌شود. گالوانیزاسیون گرم به روش غوطه‌وری یک روش پوشش دهی فلز روی بروی فلزات دیگر است که در انتهای این فرایند، آهن یا فلز پوشش داده شده با روی پیوند شیمیایی داده و لایه مقاومی را تشکیل می‌دهند.

گالوانیزه قطعات فلزی کولینگ تاور به روش غوطه‌وری گرم با فرو بردن قطعات فلزی در وان مذاب فلز روی ایجاد می‌شود. این نوع گالوانیزه کردن نزدیک به ۱۵۰ سال است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. بیشترین مقدار فلز رویی که در دنیا تولید می‌شود جهت گالوانیزه کردن مصرف می‌گردد و مهمترین علت مقاومت روی به تجزیه و زنگ زدگی، ماهیت ذاتی آن است.

“گالوانیزه قطعات فلزی برج خنک‌ کنبرای مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی اهمیت بسیار بالایی دارد. به دلیل گردش آب در برج خنک کن و وجود محیط مرطوب و خورنده، نیاز است تا کلیه قطعات فلزی به کار رفته در برج خنک‌ کننده مقاومت بالایی داشته باشند. بیشتر قطعات فلزی برج خنک‌ کننده مربوط به سازه اصلی، اسکلت برج خنک‌ کننده و ساپورت‌های آن است.”

سخن پایانی

روش گالوانیزه قطعات فلزی برج خنک کن، یکی از روش‌های معقول و کم‌هزینه نسبت به رنگ‌آمیزی و پوشش‌های دیگر است. پوشش‌های نیکل، کروم و طلا مقاومت بیشتری نسبت به روی دارند، ولی از نظر هزینه، مقدار بیشتری از هزینه را به خود اختصاص می‌دهد، بنابراین از نظر اقتصادی به صرفه نیست. در ساخت برج خنک‌ کننده گالوانیزه و برج خنک‌ کننده فلزی، گالوانیزه قطعات فلزی برج خنک‌ کن دارای اهمیت بسیار زیادی است.

شرکت کارا فناور اطلس پارسی (بادران تهویه صنعت)

تلفن تماس: ۰۲۱۲۶۷۰۹۹۱۸ / ۰۲۱۲۶۷۰۹۳۶۸ / ۰۲۱۲۲۶۴۵۸۹۰ / ۰۲۱۲۶۶۰۲۷۷۶
تماس فوری / واتس اپ:۰۹۲۱۳۶۰۲۶۹۰

وب سایت رسمی:Badrantahvieh.net
ایمیل:badran.tahvieh@gmail.com
گروه تلگرام:Cooling tower

چقدر این مطلب برای شما مفید بوده است؟